Egoblog.cz - Petr Kobelka

Zajímavá čísla z Google Analytics

Rád bych se s vámi podělil o zajímavá čísla z Google Analytics o vzrůstu návštěvnosti na můj blog.


SEO | Komentáře (0) | Shlédnuto 1678 × | Vloženo: 26. března 2015

Nedávno jsem si všiml jednorázového navýšení přístupů na můj blog. Myslel jsem, že jde o spamy, nebo spamboty. Ale jde v podstatě o druhý takový markantní a skokový nárust za relativně krátkou dobu - cca 6 měsíců a navíc nejde o jen zub, ale zvýšená návštěvnost zůstává.

Návštěvnost z GA ve velkých číslech

mrkněte na obrázek níže:

Na obrázku jsou vidět oba zuby. V tom označeném jako 1. jsem měl zhruba 50 článků na blogu, v tom označeném jako 2. mám skoro 100 článků na blogu. Myslíte, že to může mít/má souvislost? Že by mě Google odměnil za počet článků zvýšenou návštěvností?

Podle Google webmaster tools jsou v tom období obdobné informace ohledně indexu a prolinkování. Vychází zhruba na 100 odkazů pro bod 1 a na 200 odkazů pro bod 2.

Jsem překvapen návštěvností z vyhledávávačů

Dlouhodobě píšu blog poměrně dost specificky zaměřený a proto mě takové skoky v návštěvnosti poměrně dost "ale příjemně" zarážejí. Před nějakou dobou jsem se bavil s kamarádem, že mi najednou návštěvnost blogu vyskočila na cca dvojnásobek. Mno a dneska jsem na trojnásobku toho dvojnásobku předchozího :-)

Před samotným prvním skokem byla návštěvnost poměrně konstantní. Před druhým skokem jsem ale začal už po vánocích pozorovat stoupající tendence. Sám jsem zvědavý, kam až tohle povede. Třeba bude za 2-3 měsíce třetí skok, kdy překonám hranici 500 návštěv denně ;-)

Poslední teorie o návštěvnosti - responzivní design

Ještě mě napadlo, že zvýšená návštěvnost by mohla souviset s oznámenými upřednostněními ze strany vyhledávače google vůči webům, které jsou mobile-friendly. Tedy např. responzivní. V tom mě také trochu utvrzují weby, které jsem tvořil pro své zákazníky a které jsou postaveny na responzivních šablonách. Návštěvnost tam také strmě stoupá.

Nejoblíbenější články na blogu

Ještě zde přidám takový krátký souhrn dosud nejoblíbenějších článků na mém blogu. Jediným kritériem je počet prokliků za období cca měsíc zpátky.

Na prvním místě se dlouhodobě drží článek o modulech v oblíbeném frameworku Nette. Na druhém míste se dřží krátký post o PDF a Nette a proč používám čistou MPdf knihovnu na místo existujících řešení přímo pro Nette. Třetí příčku obsazuje článek o MultipleForms v Nette, které využijete např. při tvorbě internetového obchodu.

A co vaše blogy a návštěvnosti? Podělte se o své zkušenosti a nápady ...

Podobné články jako "Zajímavá čísla z Google Analytics"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.