Egoblog.cz - Petr Kobelka

Začínám s Affiliate weby

V těchto postech bych chtěl shrnout a popsat své zkušenosti se začátky v oboru affiliate marketingu a tvorby affiliate webů.


Affiliate | Komentáře (0) | Shlédnuto 2218 × | Vloženo: 11. prosince 2013

Jsem začátečník. Mým cílem je vydělat na tom peníze. Je to jen "business". Mám dobrou práci ve které jsem spokojený. Přivydělávám si na živnostenský list tvorbou webů. Není to špatné, ale chtěl bych k tomu přidat něco více pasivního, u čeho nebudu muset trávit hodiny denně, abych z toho měl nějaký příjem.

Rozhodl jsem se pro affiliate

Ano, vím, že to není pasivní příjem a vím, že ze začátku s tím bude vždy hodně práce. Ale chci to zkusit a věřím si. Hodně informací čerpám z českých webů a blogů, jako jsou http://www.affilblog.cz/, http://affilak.cz/, http://www.tipinternet.cz/ a další. Nejsem naivní a je mi jasné, že nejdříve bude dřina a pak by se to při troše štěstí mohlo začít vyplácet. Nedělám si naděje, že do roka budu vydělávat 20 000 měsíčně - to je "skoro" blbost. Momentálně si to chci vyzkoušet a pokud mě to bude bavit a uvidím, že to má smysl, budu pokračovat.

vertical-rectangle-240x400.png

Jak vytvořím affiliate web

Zde mohu cokoliv sdělit zatím jen krátce, na prvním webu aktuálně pracuji. Osobně, protože jsem programátor tělem, duší i softwarem, budu používat vlastní systém pro správu obsahu www stránek postavený na kombinaci Nette/Bootstrap/vlastní šablona. Také si rád vytvořím vlastní šablony pro design webu, nebo si je nechávám tvořit. Myslím si, že unikátní šablona je lepší než ta, kterou vidíte na 20 dalších webech, jen s jinou barvou.  Může se to zdát jako hodně práce, ale výsledek je mnohem lepší, než nějaký freecms+free template.

Jak budu mít hotový systém, proběhne optimalizace pro vyhledávače na tomto webu. Část sice udělám už při tvorbě, ale kompletní úpravu budu dělat až bude základ webu hotov. Mám k tomu několik nástrojů, např. XENU pro kontrolu odkazů na webu.

Mno a teď ta sranda, budu muset linkovat a propagovat web, aby na něj chodili návštěvníci a z něj pak prošli na nákup produktu, nebo služby, který bude web propagovat. To bude nejzajímavější, nejzlouhavější část. To bude ta práce, která bude přinášet výsledky.

Závěrem o affiliate webu

Jak jsem nastínil na začátku. Posty nebudou o kompletní tvorbě affiliate webu, ale popsány moje zkušenosti a úskalí, na která jsem narazil.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.