Egoblog.cz - Petr Kobelka

Westernové městečko Boskovice

Nejsem zrovna velký fanda westernových filmů, ale Vinetou se mi docela líbil a stejně tak i sedum statečných, tak proč to nezkusit. V době, kdy jsem tam byl (19.8.2012), tam navíc měli i výstavu obřích soch dinosaurů.


Tipy na výlet | Komentáře (0) | Shlédnuto 2651 × | Vloženo: 9. září 2012

Cesta do Boskovic

Westernové městečko se nachází u Boskovic, které ležící u hranice Jihomoravského a Pardubického kraje, asi 60 km na sever od Brna. Poblíž vede známá státní silnice Brno-Svitavy a také tam má vést, v poslední době hodně diskutovaná, rychlostní silnice R43. Jejíž základy a původní plány pocházejí ještě z období druhé světové války.

Z Brna je cesta celkem jasná a dobře značená, po státní směrem na Svitavy. Ceduli s odbočkou na Boskovice nemůžete minout. Z Olomouce je více možností. Buď přes Brno (je to pohodlnější, ale o hodně delší = cca 2h), nebo jet do Prostějova a tam dále na Plumlov a Protivanov.

mapa_boskovice

Parkování

Zaparkovat můžete skoro kdekoliv v Boskovicích, dá se najít hodně míst, kde se parkovné neplatí. Má to jen jednu nevýhodu, budete šlapat dlouhou cestu až k městečku (v závislosti na tom, kde budete parkovat a jestli půjdete i s dětmi to může být i 1,5h). Lepší možností je využít parkování u areálu. Parkoviště je relativně velké, takže by jste neměli mít problém tam najít místo, je to ale placené. Tuším že to stálo 50,- Kč.

Vstupné

Vstupné je zdarma!!!

Ještě ale nejásejte. Říká se, že nedražší jsou slevy a vstupné zdarma bude ještě dražší, protože díky tomu máte pouze volný pohyb po areálu. Když se koná jakékoliv představení, musíte si na něj zakoupit lístky a to už něco stojí. Tuším, že jeden z programů při naší návštěvě stál i 140,- na osobu a při 4 lidech to je ... .

vstupni_brana

Areál

Areál je velký a rozdělený asi do 4 částí. Hlavní město, aréna, ztracený svět dinosaurů a indiánská osada.

Hlavní město je jedna velká ulice s budovami ve stylu divokého západu.Jetu mnoho různých krámků, kde můžete utratit své dolary až po střelnice, kde za dvacku máte sestřelit 6 různých věcí. Nečekejte však žádné velké rány, střelnice je asi laserová. Aréna se otevírá pouze na představení. Indiánská osada má několik tee pee a střelnici na sekeru, luk a oštěp. Ochotně tam indiáni umožní malým dětem si vyzkoušet jednotlivé disciplíny.

western_city_hlavni_ulice

V městečku se nedá platit normálními penězi. Musíte si je vyměnit na jejich „Dolary“. Kurz je 1:1 a neutracené dolary Vám beze ztráty promění zpět. Slouží to více k atmosféře městečka (a zároveň je to i dobrý marketingový tah - nevidíte totiž vydělané peníze, ale pouze kovové placky s názvem a číslovkou, takže utrácíte výrazně více, než by jste obvykle dali, kdyby jste platili českými korunami). Dolary Vám vymění při vstupu, nebo i v areálu – hledejte směnárnu „Change“

Ztracený svět dinosaurů

Pokud jsem z propagačních letáků pochopil, pak sochy dinosaurů tam jsou jen jako expozice na určitou dobu a poté budou zase přesunuty pryč. Jsou však opravdu hezké a dává to takový trochu nepříjemný pocit stát tváří k zubům tyranosaura. Zvlášť když si uvědomíte, že by Vás slupnul jako jednohubku.

zlaty_dinosaurus

V areálu je necelých 30 modelů, zato však všech možných velikostí od tohoto malého zlatého bobina, který má asi 1m až po Brontosaura, který má těch metrů 20.

brontosaurus

Western kam se podíváš

Prostředí mají opravdu krásně vytvořené a maximálně tematicky odladěné. Všude písek, dřevěné stavby a scenerie, které znáte filmů o divokém západu.

areal_jezirko

V areálu jsem našel i rybníček s vodopádem, ve kterém plavou kapři KOI. Sice se japonské ryby do prostředí divokého západu moc nehodí, ale když jsou tak chutné :-) člověk je navíc tvor obvykle tolerantní a nějakou tu chybičku přehlédne.

areal_jezirko2

Závěrem

Výlet si mi líbil, je to pěkné místo, spíše bych řekl, že pro rodinu s dětmi. Jen je škoda, že ceny představení jsou trochu vyšší. I přes určité nedostatky můžu návštěvu westernového městečka v Boskovicích doporučit.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.