Egoblog.cz - Petr Kobelka

Výlov Hradeckého rybníka

Stejně jako minulý rok, i letos jsme vyjeli do Tovačova na výlov Hradeckého rybníka. Ten den se psalo 20. Října 2012 a tohle je krátký popis z akce.


Tipy na výlet | Komentáře (0) | Shlédnuto 2034 × | Vloženo: 6. listopadu 2012

Tovačov je od Olomouce dost blízko a proto jsme vyjeli až kolem 9té hodiny (v 9 začínal celý program výlovu). Cesta tam je v pohodě, jedinou malou komplikací byla objížďka, která trasu natáhla asi o 3km.To nás ale neodradilo možná i proto, že skoro stejnou cestou jezdíme na kole.

Při příjezdu do města již kolony parkujících a odstavených aut oznamovaly, že se tu něco děje. Po loňském hledání jsme už s tímto měli své zkušenosti a rovnou jsme zamířili na stejné místo. Naštěstí bylo prázdné a tak jsme neměli s parkováním větší problémy.

dscf5826

Cesta k rybníku byla otázkou 10 minut a davy lidí Vás spolehlivě navedou správným směrem. I když je tato akce tolik populární, je každým rokem stejný problém - proplést se davy lidí, kteří občas mívají dost stupidní nápady, jako např. Že se zastaví v úzkém průchozím koridoru zrovna uprostřed. Člověk pak občas uvažuje, jestli tito lidé to dělají schválně, nebo jsou skutečně tak blbí.

dscf5833

Výlov probíhá u rybníka hned u rybářství. Nemůžete to minout, je tam vždy nejvíce lidí a dokonce i živá hudba.

dscf5830

Přímo na místě pak zkušení kuchaři a zkušené kuchařky připravují z vylovených ryb dobroty, jako např. kapří nugetky.

dscf5831

Sice jsou ceny takových to dobrot vyšší, ale na ochutnávku to je pořád ještě dobré.

dscf5832

Klasicky se na této akci prodávají živé ryby. Loni jsme si přivezli Amura, který byl moc dobrý. Letos jsme zkusili tolstolobika a také to nebylo špatné maso, jen čas strávený nad zpracováním té ryby byl velký. Co by člověk chtěl o 5 kilového macka, že :-)

Výlov rybníka si určitě nenechte ujít jde o zajímavou akci, kde si můžete rybu koupit přímo u zdroje a tedy maximálně čerstvou což je fakt, který na této události oceňuji nejvíce.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.