Egoblog.cz - Petr Kobelka

Tvorba www hry - záměr strategie hry

Tvorba www hry - záměr strategie hry, stručně vám představím nápad na hlavní myšlenkovou linii hry


Webové hry | Komentáře (0) | Shlédnuto 1940 × | Vloženo: 3. února 2014

Hodně dlouho jsem přemýšlel, jakým způsobem by se měla hra hrát a došel jsem k závěru, že by to mělo být trochu podobné jako OGame, jen výrazně aktivnější. Na OGame se mi líbí, že je tam v podstatě málo věcí, ale to Vám bohatě stačí. Nelíbí se mi ale rychlost s jakou se vše děje. Je to celé takové utahané. Oproti tomu http://www.stargate-game.cz/ je dost rychlá, ale velkou nevýhodou je, že vám umolousanej teenager vezme pracně budovanou planetu za 3 sec, i když máte velkou obranu.

Hru chci pojmout  spíše jako budovatelskou strategii než jako "mydlící řežbu". Pochopitelně ale boje budou důležitou součástí hry, né však nezbytnou. Ve hře plánuji velké množství různých misí, ve který bude hodně bojů a možná kooperace s dalšími hráči bude jen ku prospěchu. Jinak bude hra stavěná hodně na osobním rozvoji - dokaž že na tom máš.

Momentálně mám rozmyšleno, že oproti stargate nebude možné získávat planety jak na běžícím pásu, mnohem častější budou vesmírné stanice. Ono to pak bude i více odpovídat reálnosti.

A na závěr Vám představím hlavní myšlenku pro začátek hry.

Momentálně je moje představa, že ve hře budou pro začátek 3 "rasy", ale hráči budou hrát jako kdyby samostatně s tím, že každý skutek/mise/boj bude mít vliv na postavení rasy ve vesmíru - rozuměj získání nějakého hodnocení/věhlasu. Na konci prvního kola vyhraje rasa s nejvyšším počtěm těchto bodů + individuální ohodnocení nej hráčů.

Myšlenka je to pěkná, ale je třeba ještě hodně práce.

Pokud máte nějaké dotazy, nebo nápady, sem s nimi.

Podobné články jako "Tvorba www hry - záměr strategie hry"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.