Egoblog.cz - Petr Kobelka

Tvorba www hry - základní dokument

Každá hra začíná mnoha nápady mnoha lidí. Tyto nápady je třeba sepisovat a schraňovat protože z nich pak vzejde základ hry.


Webové hry | Komentáře (0) | Shlédnuto 1878 × | Vloženo: 23. února 2014

Něco málo ve volném čase studuji o tvorbě her a základem všech je tzv. Design dokument. Tedy kompletní popis hry, podle kterého se pak začíná webová hra i jiná jhra tvořit.

Design document není první

Je to šokující ale je to tak :-) Design document není první fází tvorby. Tou je soupis požadavků a nápadů, které se pak filtrují a z nich vznikne design document. Já jsem zatím ve fázi sepisování všech nápadů, požadavků a dalšího do jednoho dokumentu, který pak bude profiltrován, proškrtám a pozměněn a z nšhož následně vzejde design dokument se všemi popisy mechaniky hry, RPG prvky, rasami (?) a dalšími věcmi, které by měly v mé webové hře vystupovat.

Důležité je myslet dopředu, ale jen trochu

Myslím si, že je blbost vše chtít mít hned vytvořené a to z primárních dvou důvodů:

  1. je to v podstatě nemožné, protože nápadů je mnoho a než by byla hra na světě, už by byla zastaralá a vy by jste museli vše psát znovu. takový začarovaný
  2. musíte mít v plánu další rozvoj a tam se nejlépe zužitkují doplňkové nápady. navíc hráči uvidí, že se projekt vyvíjí a že není mrtvý a to je velmi důležité

Fáze sbírání nápadů bývá nejzábavnější, protože si do ní vymýšlíte cokoliv chcete. Horší je pak následné jejich třídění, kdy něco odstraníte a něco přesunete do dalších fází vývoje.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.