Egoblog.cz - Petr Kobelka

Série UNDERWORLD - filmy o upírech

Jelikož mám rád fantasy a sci-fi filmy, nemohl jsem opomenout skouknout sérii UNDERWORLD. A že bylo na co koukat.


Filmy | Komentáře (3) | Shlédnuto 13415 × | Vloženo: 18. ledna 2013

Co to underworld je?

V překladu jde o "podtemní". Tedy svět, kde žijí tvorové, kteří se obvykle na denní světlo nedostanou. Hodně je tento pojem používán např. ve slavné herní serii Balrdur's gate. V případě filmové série Underworld jde o trochu přenesený význam slova, kdy tento pojem zastupuje použití mystických bytostí: upírů a vlkodlaků.

 

Underworld

První díl filmové série nás zavádí do současnosti. Lovci smrtonošů (upíři) křižují světem a likvidují výskyt všech lycanů (vlkodlaků). Zde se setkáváme se všemi důležitými postavami, které budou procházet všemi čtyřmi filmy (více či méně). Hlavní rolí je bezesporu Seleen (lovkyně smrtonošů), Michael Corvin (budoucí - neprozradím, podívejte se na film), Victor - upíří vládce, Lucius - vůdce lycanů.

Underworld: Evolution

Film je přímým pokračováním prvního, kdy dále rozvíjí zápletky, které zůstaly v prvním filmu otevřené. Do příběhu se částečně promítá retrospektiva, jak upíři vládli v dobách dřívějších. Navíc se tu setkáme s prvními z každého druhu: Marcusem - prvním upírem a Williamem - prvním z vlkodlaků.

Underworld:Vzpoura lycanů

V dobách skoro středověkých vládla rasa upírů, která vypěstovala poslušné vlkodlaky pro svou ochranu v době denního svitu. Filmem se prolíná velký motiv zapovězené lásky upírky Sonjy (dcery Viktora) k lycanovi Lucianovi.

Underworld:Probuzení

Upíři a vlkodlaci se normálně potulují po zemi - vše je prozrazeno a lidstvo se musí s touto skutečností vypořádat. To provede formou genocidy, kdy každý mutant je zlikvidován. Ne všechny ale dokáží najít a tak se rasy postupně otřepávají z prvotního šoku. Hlavním tématem filmu je probuzení Seleen z kryospánku, konfrontace s aktuálním světem a hledáním nejprve své (neřeknu haha, podívejte se na film) a Michaela.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

1
Michal | vloženo 21. prosince 2016
Proc v novem dile underworld krvave valky nehraje eve dcera smrtonošky Selen a Michael??
Petr Kobelka
To nevím :-) Možná bude vědět někdo, další? Pište do komentářů.
2
Filip | vloženo 28. července 2017
Proč v díle Krvavé války nehraje Michael a tvrdí že je mrtvý když díl probuzení končí tím že michael oživne ?
3
Pažitka | vloženo 14. února 2018
Michael byl zabit a dcera to nevědí ani kde je ale bude new díl a těším se na něj :)

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.