Egoblog.cz - Petr Kobelka

Reverse Engineering:Javascript

Určitě se Vám již několikrát stalo, že jste měli po někom upravovat nějaký problém v interaktivním prvku ve stránce. Např. našeptávač, slider apod. Co ale dělat, když ten javascript je minifikovaný?


Webdesign | Komentáře (0) | Shlédnuto 1951 × | Vloženo: 16. října 2013

Řešení - zeptej se google

Google je natolik chytrý, že Vám dokáže na toto celkem pěkně odpovědět. Stačí se jen správně zeptat. Pro mě to byla fráze "reverse engineer javascript". Problém byl v tom, že to nevedlo na výsledky, které jsem čekal. asi na x té stránce jsem ale našel lepší sousloví.

Beautiful javascript:Tohle je to, co jsem hledal

Ano, pro mě to byl hned první odkaz http://jsbeautifier.org/. Tam nahrajete váš minifikovaný javascript a zpátky dostanete krásně odsazený kód. Paráda. Vše se pak dá zpracovat mnohem jednodušeji a nestojí vás to žádné nervy.

Ukázka  Javascriptového kódu před úpravou:

a po úpravě:

Podobné články jako "Reverse Engineering:Javascript"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.