Egoblog.cz - Petr Kobelka

Resident evil: filmová série

Jen několik motivů se může chlubit, že pro něj natočili několik filmů v příběhové sérii. Resident Evil je jedním z nich.
 


Filmy | Komentáře (0) | Shlédnuto 4032 × | Vloženo: 16. prosince 2015

Jako jedno z mála filmových ztvárnění motivů z počítačové hry si filmová série Resident Evil drží po celou dobu slušnou úroveň, napínavý děj, akční dynamické scény a hlavní hrdinku v podíná Mily Jovovich.

Filmová série se skládá z několika dějově na sebe navazujících filmů a rozšiřujících ztvárnění v podobě ANIME.

Resident Evil

První film ze série Resident Evil, který vás uvádí v prostředí běžného světa do města Racoon city. To je základnou super tajného výzkumného střediska Umberella corporation zvané Úl, kde zde provádí výzkum bilologických materiálů. Něco se "podělá" a super prostředí plné zombie a akčních scén může začít. Film byl natočen v roce 2002 a více se o něm můžete dočíst na stránkách ČSFD: Resident Evil.

Resident Evil: Apocalypse

Film je přímo navazujícím pokračováním prvního dílu. Po uzavření úlu se společnost Umberella rozhodne zjistit co se vlastně stalo a znovu vstoupí do prostředí tajné základny. Slabá síla jejich vojáků ale způsobí, že se zombie dostanou ven a začíná boj o život v celém Racoon City. V hlavní roli opět Mila Jovovich, dke se k ní přidá Sienna Guillory (postava Jill Valentine).

Film byl natočen v roce 2004 a opět fascinuje propracovanými akčními scénami. Více informací o Resident Evil: Apocalypse najdete na ČSFD.

Resident Evil: Zánik (Extinction)

Globální katastrofa je dokonána. Svět jak jej známe již neexistuje. Ve městech není bezpečno a proto skupina přeživších, kde je i Claire dávají dohromady ozbrojený konvoj, který se pokouší nalézt bezpečnější místo k životzu.

Film byl natočen v roce 2007. Více infomrací na ČSFD - Resident Evil: Zánik (Extinction).

Resident Evil: Rozklad (Degeneration)

První z anime ztvárnění Resident Evil. Děj začíná na příměstském letišti, kde do jednoho z terminálů nabourá letadlo s infikovanými lidmi na palubě. Akce plná zombie se může rozjet. Hlavní hrdinkou nen Alice, ale Claire Retfieldová - další z přeživších z Racoon City.

Film jako anime je výboreně ztvárněn, děj je plynulý a zajímavý se spoustou odkazů na původní filmy Resident Evil. Byl vytvořen v roce 2008 v Japonsku. Více informací o filmu najdete např. na ČSFD - Resident Evil: Rozklad.

Resident Evil: Afterlife

Svět je zpustošen globální katastrofou, kdy uniknuvší virus zničil většinu ekonomik světa. Malé populace přežívají a bojují s hordami nemrtvých. Hlavní hrdinka Alice pokračuje ve svém pátrání po Umrella corporation aby se pomstila a přitom narazí na několik starých známých z Racoon City. Současně Alice (v podání herečky Mily Jovovich) začíná objevovat nové aspekty výzkumu, který na ní Umberella corporation aplikovala - mimosmyslové schopnopnosti, jako např. telekineze. Film byl natočen v roce 2010. Více informací najdete např. na ČSFD - Resident Evil: Afterlife.

Resident Evil: Zatracení (Damnation)

Tajný agent Leon S Kennedy proniká do fiktivní východoevropské,, aby prošetřil používání biologických zbraní na civilním obyvatelstvu. Co čert nechtěl, opět je za tím virus, který mutuje živé lidi v zombie. Navíc je tu ale ještě něco dalšího... S Leonem se poprvé setkáváme v anime Residen Evil: Rozklad.

Film byl vytvořen v roce 2012. Více informací najdete např. na ČSFD - Resident Evil: Zatracení.

Resident Evil: Odveta (Retribution)

Alice se probudí v tajné laboratoři a nevím, kde se tam vzala ani proč tam je. Postupně odkrývá děsivou pravdu.

Film byl vytvořen v roce 2012. Více informací najdete např. na ČSFD - Resident Evil: Odveta.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.