Egoblog.cz - Petr Kobelka

Programátoři nerozumí UX

Drtivá většina programátoru nerozumí UX i když si to o sobě myslím. V tomto postu je něco, co jim může pomoci.


Webdesign | Komentáře (0) | Shlédnuto 2017 × | Vloženo: 11. října 2013

Je to skutečně tak, programátor si myslí, že může navrhnout rozhraní pro uživatele a že bude dobré natolik, aby jej uměl používat. Žil jsem kdysi se stejným bludem v hlavně, ale postupným vzděláváním jsem se dostal až k tomu, že vlastně nic nevím a musím se dále vzdělávat :-) Ono je to jednoduché, chcete rozumět více věcem?  No problem, musíte si je ale nastudovat, pochopit a ovládnout.

UX - základ pro všechny programátory

Ne, nejde o výukový post ale zviditelňuji zde jedno video, které se k tomuto tématu Váže a které snad? pomůže pochopit programátorům a dalším, co je to UX a co to obnáší.
Jde o video z zoutube: UGD 31: Úvod do UX pro grafické designery (Jakub Krčmář).

 

Podobné články jako "Programátoři nerozumí UX"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.