Egoblog.cz - Petr Kobelka

Noc na Karlštejně

Divadelně operecký soubor Moravského divadla nastudoval krásné představení. Čtěte více ...


Ostatní | Komentáře (0) | Shlédnuto 1909 × | Vloženo: 31. ledna 2013

Úvodní dojmy a očekávání

Na toto představení jsem se těšil opravdu hodně. S přítelkyní jsme měli lístky koupeny dva měsíce předem a už v té době byly skoro vyprodané! Tento fakt samotný svědčí o tom, co jsme poznali na představení.

Všichni určitě známe televizní film "Noc na karlštejně"  z roku 1973 v podání takových hereckých hvězd jako jsou Jana Brejchová a Vlastimil Brodský. Film starý 40 let, který přesto patří ke zlatým klenotům českého filmu nasadil laťku opravdu vysoko.

Představení v Moravském divadle

Příběh byl v podstatě shodný s televizním filmem a mě se moc líbil. Moravskému divadlu se opravdu povedla scenérie představení, kde si chytře hráli s živým ohněm. Kulisy se vydařily na 100%. Film je muzikálem, tedy se tu hodně zpívá a to byl někde kámen úrazu.

Možná je to tím, že mám v paměti živě uložen původní film, ale zpěv, který produkoval představitel role Petra, krále cyperského a jeruzalémského (30.1.2013) mi absolutně do představení nesedl. Bylo to jako pěst na oko líbezné tváře celého uměleckého provedení. Tohle byl naštěstí jediný problém, který toto představení mělo.

Naopak, snad ještě lépe, než ve filmu na mě působila živá choreografie velkých scén s mnoha lidmi. Nejspíš to je tím, že na malém prostoru tančí hodně lidí a pak to působní výrazně lépe. Dále se mi velmi líbilo představení rolí Alenky a Peška - nejvýraznější a nejzajímavější ztvárnění rolí v v celém představení, které i trochu zastínilo představení hlavních rolí císaře a císařovny.

Závěrem

Není co dodat. Představení jako takové se mi opravdu líbilo a šel bych na něj znovu. Tedy pokud by ještě šly sehnat lístky.. Ty už jsou asi na celý rok vyprodané.

Více o představení najdete na této stránce: http://www.moravskedivadlo.cz/opera-a-opereta/repertoar/noc-na-karlstejne/?s=detail

 

Podobné články jako "Noc na Karlštejně"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.