Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette - zavádějící chybové hlášení

Také se Vám určitě stalo, že Vám Nette hlásí chybu, kterou jste nedokázali spravit? Tohle je popis jednoho problému s databází.


PHP | Komentáře (0) | Shlédnuto 2688 × | Vloženo: 5. února 2014

Můj problém nastal v momentě, kdy jsem chtěl na tento blog nahodit nové jádro. Vše jsem měl od pracovního notebooku vyzkoušené a nepředpokládal jsem žádné problémy. Bohužel se objevily a hlavní problém byl v tom, že doma pořád jedu na Windows, ale servery jedou na linuxu.

Moje aplikační prostředí

Z důvodu kompatibility s mými dřívějšími projekty jsem zatím nepsal aplikaci čistě na Nette, ale pouze využívám některé jeho přednosti - šablony a další.

Problém s "Template is not valid UTF-8 stream"

Kompletní hlášení o chybě je toto "Exception in Nette\Templating\Template::__toString(): Template is not valid UTF-8 stream. in xxx/nette/Latte/Parser.php:87". Hodně jsem po tom pátral, code checker sice odhalil množství BOM apod, ale po všech útrapách a testech v tomto problém nebyl.

Nebudu Vás déle napínat

Problém byl v tom, že při inicializaci spojení s databází nebyla nastavena správná znaková sada. Moje chyba, protože databázovou třídu využívám vlastní a tohle mi prostě a jednoduše vypadlo. Když jsem pak poslal SET NAMES 'utf8' vše začalo zase perfektně fungovat. Tedy problém nebyl přímo v šabloně, ale v datech, které byly do šablony vkládány.

Pokud Vám tohle pomohlo, zanechte mi komentář :-)

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.