Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette sandbox subdoména na wedosu

V tomto příspěvku vám ukážu jak rychle a efektivně mít projekty v Nette a modelu sandboxu na subdoménách na Wedosu


PHP | Komentáře (0) | Shlédnuto 2336 × | Vloženo: 30. ledna 2017

Ačkoliv řešení více aplikací formou subdomén na webhostingovém řešení Wedosu je opravdu jednoduché, neprozradím ho hned a nejdříve vám k tomu dám trochu úvodních informací. Aplikace ve formě Nette sandboxu má danou nějakou adresářovou strukturu (tím neříkám, že se ji musíte držet, ale jen popisuji řešení). Základní nastavení htaccess souboru na wedosu s tímto přímo nepočítá. Úprava je ale opravdu jednoduchá.

Cílem je mít možnost jednoduše vytvářet aplikace na subdoménách se zachováním struktury aplikace v modelu Nette Sandbox. Tedy vezměme příklad, že mám doménu hi.cz. Nyní chci přidat aplikaci do subdomény aplikace.hi.cz

Wedos má v nově zprovozněné doméně s hostingem 2 adresáře. /domains a /subdom. Pro založení aplikace do subdomény je pro náš případ aplikace.hi.cz nutno vytvořit adresář /subdom/aplikace. Do tohoto adresáře pak nahrajete kompetní kód této aplikace.

Proč sandbox aplikace nejede hned od začátku?

Je to z důvodu, že sandbox počítá s umístěním entry pointu aplikace do adresáře /www. Htaccess wedosu s tímto nepočítá a je třeba udělat jen pár drobných změn:

Změny wedos htacces souboru pro Nette, subdomény v modelu Sandbox

Původní řádky htaccess (dne 30.1.2017 to byly řádky 23 a 24)

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI]

Provedené změny

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2/www -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/www/$1 [DPI]

Jak je názorně vidět, došlo k přidání cesty /www do htacces souoboru, který řeší přesměrování požadavků na sudomény. V druhém kroku je třeba modifikovat/povolit, pokud ještě nemáte, RewriteBase příkaz v htaccess souboru vaší Nette aplikace, konkrétně v této podobě:

RewriteBase / # tedy root dir subdomény

Toto řešení mi perfektně funguje a nemám s ním zatím žádný problém.

 

 

 

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.