Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette + Doctrine2 by Kdyby/ORM

Nette + Doctrine2 by Kdyby/ORM - jednoduchá informace jak nakonfigurovat databázi


PHP | Komentáře (0) | Shlédnuto 2421 × | Vloženo: 29. září 2016

V podstatě jsem to tu umístil jen proto, abych na ten kód nezapomněl. Měl jsem na localhostu špatně nakonfigurované připojení k databázi, ale knihovna Kdyby/ORM je hodně chytrá a proto se dokázala sama napojit na localhost. To že jsem měl ale nastavení chybné jsem už nezjistil.

Na vše jsem přišel v momentě, když jsem ansazoval zákaznický web na produkční prostředí. Chyba, kterou mi log hlásil jsem znal "Connection time out", ale nedokázal jsem odhalit, proč se tak děje. Znovu jsem prošel dokumentaci, ale tato informace tam zmíněna nebyla. Nakonec jsem řešení našel na stránkách Doctrine2.

Hlavní, co my chynělo bylo správné nastavení host:, které jsem měl ale chybně nastaveno jako dsn, které se používá u přímého připojení do databáze. U Kdyby\ORM uvedete host: a za tuto direktivu dáte název databázového serveru.

Konkrétní ukáuka kódu pro config.local.neon:

doctrine:
  host: 127.0.0.1 #zde uvedete adresu serveru 
  user: login
  password: pass
  driver: pdo_mysql
  dbname: db_name
  metadata:
    APP: %appDir% #namespace aplikace pro vytvoření konfigurace Doctrine2
 

U většiny hostingů je DB přístupná pouze pod "localhost" a proto to obvykle komplikace, ale u Wedosu vkládáte přímo adresu serveru (např. w100.wedos.cz) :-) I když mi práce k cíli zabrala trochu času, nakonec jsem vše zdárně vyřešil a zase se naučil něco nového.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.