Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette a uložení BIT informace

Potřeboval jsem v Nette uložit BITovou informaci, nikde jsem ale nenašel návod, který jsem hledal kvůli chybě, která mi vyskakovala. Zde je řešení.


PHP | Komentáře (0) | Shlédnuto 1753 × | Vloženo: 1. března 2015

Potřeboval jsem v Nette uložit BITovou informaci, nikde jsem ale nenašel návod, který jsem hledal kvůli chybě, která mi vyskakovala.

Jaká je architektura aplikace v Nette

Moje architektura pracuje s objekty a jejich mappery. Jako databázová služba je PostgreSQL, kde s úspěchem vyuřívám \Nette\Database\Context - PDO nádstavbu pro práci s postgres databází. Informace, kterou jsem potřeboval předat je primárně uložena v html prvku radio s využitím metody addRadiolist(). Konkrétně jde o nějaký parametr a má hodnoty Ano/Ne. Prvku ve formuláři jsem nastavil hodnoty 0 - Ne a 1 - Ano. Při pokusu o uložení do dataáze mi to ale vracelo chybu type mismatch. Integer není BIT!!

Řešení uložení BIT informace v Nette

Hledal jsem tedy v nativních PHP funkcích až jsem narazil na tuto decbin. Ve svém mapperu, kde jsem tvořil pole pro vložení dat do databáze jsem pak napsal něco takového:

$ins =
[
  bit_priznak' => decbin($objekt->getBinPriznak()
];

$db->table('tabulka')->insert($ins);

A najednou to vše jde a šlape. Doufám, že Vám tento superkrátký post pomohl. Budu rád za jakýkoliv komentář k věci ;-)

Podobné články jako "Nette a uložení BIT informace"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.