Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette a práce s ErrorPresenter v modulech

Nette pracuje právě s jedním ErrorPresenterem. Jak na to se dozvíte v tomto postu.


PHP | Komentáře (1) | Shlédnuto 5962 × | Vloženo: 3. února 2015

Můj základní problém spočíval v tom, že jsem posílal ErrorPresenter do všechn svých modulů. Nette ale pracuje pouze s jedním ErrorPresenterem a tedy mi moje aplikace v tomto nefungovala správně. Vždy mi vracela výchozí hlášky bez ohleu na to, jak moc jsem jim měnil šablony.

V tuto chvíli jsem měl v config.neon tuto informaci

nette:
  application:
    errorPresenter: Error

A divil jsem se, proč to nefunguje. Vědel jsem, že v Nette problém není, že je u mě a tak jsem hledal na internetu a ve fóru Nette informace pro práci s ErrorPresenterem. Po několika vláknech jsem narazil na toto http://forum.nette.org/cs/4023-error-presenter-se-nenacita, díky kterému jsem přišel na to, jak správně presenter volat a implementovat.

Řešení ErrorPresenter v Nette

Díky tomuto vláknu jsem se naučil, že je úplně jedno, kde error presenter je ale je třeba jej správně zavolat. V config.neon jej ve struktuře nezavoláte, protože moduly mají svoje namespace a lomítko nezapíšete.

Použil jsem volání ve vláknu dole:

$container->getService('application')->errorPresenter = 'Public:Error';

Tímto jsem mu řekl, že má hledat ErrorPresenter v modulu Public. Řádek s kódem přidejte do souboru bootstrap.php před řádek s vrácením containeru return $container;. Soubor bootstrap.php máte v adresáři app/. To je vše. Teď už to šlape a vše je ok.

Úpravy v šablonách josu vidět a správně se zobrazují.

Podobné články jako "Nette a práce s ErrorPresenter v modulech"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

1
Mabart | vloženo 25. ledna 2017
nette:
application:
errorPresenter: Public:Error

Nic víc na tom není.

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.