Egoblog.cz - Petr Kobelka

Nette a certifikat v pdf - malá finta

Chcete hezký výstup certifikátu,nebo obrázku obecně do PDF? tak čtěte dále. Podělím se s vámi o fintu, jak na krásné obrázky v PDF.


PHP | Komentáře (0) | Shlédnuto 1834 × | Vloženo: 3. prosince 2014

Nedávno jsem se potýkal se situací, kdy zákazník chtěl vygenerovat výstup do PDF souboru s tím, že v pozadí bude obrázek a já jsem měl k tomu doplnit Jen nějaké informace. Říkám si super - to je brnkačka.

Vzal jsem tedy šablonu od zákazníka ve formátu pdf a nechal grafika, ať mi z toho udělá obrázek pro sestavení výstupního PDF souboru. Požádal jsem jej, at mi to vrátí v poměru 1:1, protože při zvětšení souboru mi to dělalo kolem písma kostičky - no jo no - rastr a bitmapy.

Výstup jsem zapracoval, v presenteru jsem generoval certifikát přes handle<action> - ať žije jednoduchost. Jaké bylo mé prozření, když jsem se dozvěděl, že výsledek nevyhovuje, protože on to potřebuje tiskount na velké tiskárně (hmm, dobrý, co teď s tím).

Uvažujeme nad velkými formáty

Začal jsem přemýšlet. Když do pdf přes mpdf vložíte obrázek, je tam vložen ve své originální velikosti a zmenšení se provede až při zobrazení. To by mohlo být to pravé ořechové.

Implementoval jsem potřebné změny, nechal si poslat mnohem lepší základní šablonu, kterou jsem si nechal od grafika opět převést do obrázku. mimochodem do formátu PNG - nemá totiž žádnou kompresi a přijatelnou velikost.

Výsledný výstup již byl přesně dle přání zákazníka, který byl pak spokojený a tedy jsem byl spokojený i já.

Jaká z toho plyne rada?

Když budete chtít generovat PDF s hezkými obrázky, používejte je ve větším rozlišení, než budete v souboru skutečně potřebovat !!!

 

Podobné články jako "Nette a certifikat v pdf - malá finta"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.