Egoblog.cz - Petr Kobelka

JAVA - programovací jazyk, start pro mě

V následujících letech mě čeká přerod do JAVA programovacího jazyka. V postech bych rád postupně ukázal výsledky přerodu a další věci, se kterými se setkám


JAVA | Komentáře (0) | Shlédnuto 2042 × | Vloženo: 7. února 2016

Na úvod nebudu psát nic světoborného. V rámci zaměstnání budeme postupně super-velkou aplikaci převádět do Javy. Tím pro mě začíná zajímavá etapa seznámení se se specifickými potřebami a požadavky tohoto programovacího jazyka.

Pokud někdo neví, co je JAVA, podívejte se např. tady.

Co je prvním krokem v začátcích s Javou?

Jako první krok je najít si vhodný kurz výuky jazyka. Můžete jít na placený, nebo si koupit knížku, nebo najdete něco na internetu. Pro mě zatím vede internet. Konkrétně jsem našel tento free kurz: Home&Learn: Free Java Course (english). Pro můj začátek to vypadá slibně. Přeskočím základní věci, které již znám z jiných jazyků a zde je jen prolítnu, jestli je to stejné.

Co je dalším krokem v začátcích s Javou?

V kurzu vám doporučí vývojové IDE vhodné pro studium. U mě to bylo trochu specifické, protože již dlouho pracuji v Netbeans a proto jsem i hledal kurz, který přímo s Netbeans pracuje. Výše zmíněný mi z tohoto vyhovuje. Jinak můžete samozřejmě najít mnoho jiného a IDE jako takové nehraje roli. Je to jen o pohodlí. Další možná IDE jsou Eclipse, InteliJ, ... :-)

Pokud máte zajímavý tip na kurz, nebo třeba knížky, určitě je sem pošlete do komentáře. Jsem si jistý že budou zajímat nejen mě.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.