Egoblog.cz - Petr Kobelka

Jaký byl rok 2015

Každý koncem roku sumíruje, co se mu povedlo, co ne a co chce v příštím roce vylepšít, na co se zaměřit. U mě to bude stejné.


Ostatní | Komentáře (0) | Shlédnuto 1671 × | Vloženo: 20. prosince 2015

Tento post píšu hlavně pro sebe, abych věděl, kam jsem pokročil a ať mám s čím příští rok srovnávat. Osobně to vidím na dvě hlavní oblasti: soukromý život a pracovní život.

Soukromý život

Zde se mnoho od loňska nezměnilo. Pořád mám skvělou manželku a bydlíme v Olomouci. Potkáváme přátele na pokec, víno a podobně. Zde mám trochu mezery ve sportu, který zaostává na úkor pracovního života. Tohle vidím jako první možnost ke zlepšení.

Ale je tu přeci jen velká změna, která se prolíná mezi oběma okruhy, ale o tom více až v pracovním životě.

Mé cíle v této oblasti

  • více sportovat
  • najít si čas na čtení knih a nemyslím jen ty k práci, ale třeba mé oblíbené: Isaac Asimov - Nadace (knižní série)
  • psát více postů na tento blog. Aktuálně to myslím vychází 1-2 měsíčně a rád bych alespoň 1 týdně

Pracovní život

Zaměstnání

Největší letošní změnou v mém životě je, že končím svoji práci ve společnosti Winternet s.r.o. kde jsem pracoval skoro 10 let a naučil se mnohému. Nově od 1.1.2016 budu pracovat v Brně ve společnosti AVG Technologies CZ na což se velmi těším.

  • mé hlavní cíle v této oblasti je dobře se uvést a pilně pracovat v novém zaměstnání a rychle dohnat případné technologické vědomosti, které mi mohou chybět.
  • dále rozvíjet své dovednosti a schopnosti v programování potřebné nejen pro zaměstnání

Živnost a soukromé podnikání

Stále si ponechávám živnostenský list a budu pokračovat v tvorbě internetových stránek a portálů dle požadavků klientů. Vybrané projekty a úspěchy můžete sledovat v sekci Podnikání.

Tento rok byl na moji práci úspěšný, při nulovém vyhledávání zakázek jsem dokázal zdvojnásobit zisk a vytvořit více zajímavých stránek a projektů. Hodně se na tom podílí prohlubující se podpora stávajících zákazníků, kteří přináší požadavky na nové úpravy, nebo i nové stránky.

Mé plány do budoucna v této oblasti

  • více si přečíst a naučit se o javascriptových technologiích React, Node.js, ... - tohle se aktuálně tváří jako cesta budoucnosti pro tvorby software
  • vytvořit minimálně stejný počet kvalitních a zajímavých webů
  • dotáhnout CMS Křeček4, který je pro mě stěžejní pro tvorbu nových internetových stránek - jde o CMS postaveném na frameworku Nette, na kterém běží již několik webů. Momentálně jde o plně funkční CMS s podporou vícejazyčného webu. Co chci dotáhnout je pár UX vymožeností, které usnadní správu obsahu
Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.