Egoblog.cz - Petr Kobelka

CSS3 a kulaté rohy (border-radius)

Dnes bych Vám Rád představil jednu službu pro generování CSS border-radius, kterou poměrně hodně využívám a věřím, že se Vám bude také hodit.


Webdesign | Komentáře (0) | Shlédnuto 2036 × | Vloženo: 31. března 2014

Od prvotních dob CSS dost pokročily a od obyčejného obarvení textu dnes již můžete dělat skoro zázraky. Dobře se vyplatí znat vlastnost border-radius, která vytváří na bloku kulaté rohy.  Hodně grafici takové grafické efekty využívali a pro Vás jako kodéry bylo peklo stříhat obrázky a pozicovat je do bloků.

Podpora CSS border-radius

Nadchází úsvit CSS3, protože již všechny majoritní prohlížeče více či méně dobře podporují její hlavní vlastnosti. Koneckonců asi to můžete ověřeit například na stránce http://css3test.com/.

Služba border-radius

Díky jednoduchému rozhraní dokážete vygenerovat požadované CSS pro kulaté rohy takové, jaké potřebujete a navíc bude CSS napsané pro všechny hlavní prohlížeče.

Službu najdte na této adrese: http://border-radius.com/

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.