Egoblog.cz - Petr Kobelka

Chyba ddedll.dll is missing or out of date

Chyba ddedll.dll is missing or out of date. Jak rozchodit TWS interactivebroker na 64bit Windows čtěte dále a nejspíš si ušetříte mnoho starostí.


Ostatní | Komentáře (1) | Shlédnuto 2475 × | Vloženo: 26. dubna 2013

Předem upozorňuji že jde o sado-maso největšího kalibru. Bohužel Vám nezaručím, že to bude pro Vás fungovat, ale je to dobrý návod. Sám jsem po internetu našel mnoho řešení, ale žádné pro mě nefungovalo. Metodou pokus omyl a asi po tisíckrát reinstalovaných apliakací se mi podařilo rozchodit propojení následujícím způsobem.

O co vlastně jde s TWS

Interactivebroker jsou obchodníky na burze a já píšu software pro automatické obchodování. Moje prostředí (plynoucí ze zadání a dostupných prostředků) je následující

  • Windows 2008 Server (64 bit)
  • MS Office 2010 (64 bit)

K tomu jsem si stáhl software pro bránu TWS

  • TWS software
  • Interoperability component (api)

Ve výše zmíněných Windows je předinstalována 64 bitová verze Javy automaticky. Ok, tu zahoďte. Pročistěte si systém a registry (pouze pokud jste si jisti, že více co děláte. Je to proto, že chcete odstranit staré odkazy na starou javu) nástrojem CCleaner.

Nyní jsem stáhl 32 bit verzi javy JRE7_21. Dostupné z webu Oracle. NEbo zadejte do vyhledávání na google klíčové slovo "download jre7" a hledejte relevantní odkaz z autorizovaného zdroje.

Postup instalace Javy a TWS

  1. nainstalujte javu (ta bude ve složce "program Files (x86)") a dále by měla zavést soubory do složky C:\Windows\SysWOW64\ soubory java.exe, jawaw.exe a javaws.exe (pokud tam nejsou, zkopírujte je tam)
  2. nainstalujte TWS, já jsem to nechal do výchozí složky C:\Jts
  3. nainstalujte API (Interoperability component) - já jsem to dal do stejn0 složky - ano dal a nekamenujte mě za to

Z přehledu programů jsem si vykopíroval zástupce na plochu, tem má tuto cestu:

"C:\Windows\SysWOW64\javaw.exe -cp jts.jar;total.2012.jar -Dsun.java2d.noddraw=true -Dswing.boldMetal=false -Dsun.locale.formatasdefault=true -Xmx768M -XX:MaxPermSize=128M jclient/LoginFrame C:\Jts"
- to je OK

Mno a můj problém nastal záhy po spuštění, když jsem v konfiguraci API nastavil přísrtup pro DDE. Ihned se objevila hláška "... ddedll.dll is missing or either out of date ...". Vzhledem k tomu, že jsem prováděl reinstalaci programu, který již běžel, našel jsem si v záloze tento soubor a nahrál ho do složky C:\Windows\SysWOW64\. Ano, přesně tam, kam jsme kopírovali jav*.exe soubory.

A to je to kouzlo. Pokud tuto .dll knihovnu nemáte, zkuste ji splašit někde na internetu.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

1
Pavel Bíbr | vloženo 25. února 2015
Bohužel u mě to nepomohlo, stále stejná chybová hláška, ať dělám co dělám.
Petr Kobelka
Zdravím, od doby článku prošlo TWS a další vývojem a je možné, že návod, který jsem psal, již není aktuální. Mohu jen doporučit ověřit si verze software a win serveru (64bit vs x86) a jinak zkoušet dále :-(

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.