Egoblog.cz - Petr Kobelka

Centrum zdraví Bohuňovice

Centrum zrdaví Bohuňovice je v obci nedaleko Olomouce. Díky blízkosti a relativní klidnosti lokality a wellness centra se toto koupaliště stalo jedním z oblíbených míst,kam jezdí návštěvníci z širokého okolí.


Tipy na výlet | Komentáře (0) | Shlédnuto 2282 × | Vloženo: 3. září 2012

Kde to najdete

Do Centra zdraví v Bohuňovicích se dostanete z Olomouce nejlépe výpadovkou na Šternberk, za obcí dolany je moťák Letadlo. Před nim se dáte do leva a jste tam.

olomouc_bohunovice

Co tam je

Areál samotný je rozdělený na dvě hlavní části. Vodní zónu a páru (saunu neberu v potaz, ještě jsem v ní nebyl). Areál není úplně malý, ale komfort v porovnání s velkými aqua centry nečekejte. Jde spíše o rodinnou aktivitu. Velmi pozitivě hodnotím mokrý bar. Peníze si nechte v šatně, kdykoliv si pro ně můžete skočit. Do baru je přístup ze zadní části areálu, za ledvinkou do prava :-) Koupit lze vše, co najdete v bufetu při vstupu. Ideální, když tam s někým jste a chcete si dát kafe mezi plaváním

Vodní "mokrá" zóna

Hlavním tahákem pro mě je jednoznačně výřivka. Je to nejteplejší bazének v areálu a obvykle nejlepší relaxace. Kromě výřivky mají velký plavecký bazén - ideálně tak 5 lidí na kondiční plavání. Více lidí se tam spíše pošlape. K velkému bazénu je napojen takový útvar s ostrůvkem, hříbkem, masážní sprchou.

Pro nejmenší je oddělený malý bazének "ledvinka". Ledvinka je mělká a má teplou vodu, rodič tak má výbornou kontrolu nad svou ratolestí.

Pára nad hrncem

Pára je v prvním patře, musíte se tam dostat po schodech, které vedou na tobogán. Odbočku nemůžete minout, je tam průhled do fitness centra. Místa je tam tak pro 15 lidí, ale lepší je menší počet. Můžete se pak natáhnout.

Co se mi obzvlášť líbí je terasa, která je hned u místnosti s párou. Když se po páře osprchujete, můžete se jít ven dochladit. Pokud svítí slunce, tak se tam opalujete. Výhled je sice na parkoviště, kde necháte auto, ale alespoň jej máte pod dohledem.

Co říci závěrem

Pro lidi z okolí olomouce a hlavně pro rodiny je to dobrý cíl výletu. Když je venku horko, schladíte se tam, když zima, zahřeje Vás pára. Já tam jezdím spíše v chladnějším počasí, když je teplo, jezdím radši do Bělkovic na velký bazén. Pokud chcete strávit pár hodin ve vodě, kde nejsou stovky lidí, pak je to to pravé místo pro Vás.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.