Egoblog.cz - Petr Kobelka

Bootstrap - jazykový přepínač

Hledáte výborný přepínač jazykových mutací se základem v Bootstrapu? Tady jej máte.


Webdesign | Komentáře (0) | Shlédnuto 3122 × | Vloženo: 9. dubna 2015

Nějakou dobu jsem hledal, až jsem našel. Přes dotazy v google jsem se nakonec proklikal na stránku http://usrz.github.io/bootstrap-languages/, kde je velmi dobře a jednoduše popsáno, jak můžete pomocí základních vlastností bootstrapu a drobného rozšíření vytvořit komponentu, kterou budete používat pro přepínání jazykových mutací.

Bootstrap language switcher - přepínač jazyků

Celé to funguje na známém drop-down menu, které je doplněno překlady asi 20 různých jazyků včetně češtiny. Jako bonus máte přidán obrázkový sprite s vlaječkami pro jazykové mutace. Každou z vlaječek máte navíc ve třech různých velikostech - to už je na nobelovku ;-) Teď trochu vážně. Tento plugin se mi velmi líbí hlavně proto, že:

  1. je jednoduché jej implementovat
  2. základ je postaven na Booststrapu a tedy je responzivní

Implementace v Nette

Já jsem zvolil implementaci přepínače jako komponentu, která je díky tomu nezávislá na aktuálních presenterech a dále znovu použitelná bez potřeby nějakých velkých úprav. Konkrétní zdrojový kód Vám sice nenabídku, ale už před chvílí popsané Vás nakopne k dobrému řešení. Celá myšlenka je postavená na tom, že máte service jazyk, ve které udržujete pomocí session informaci o aktuální jazykové mutaci. Tuto service pak injektujete do presenteru.

Z uvedeného je zřejmé, že toto řešení se hodí hlavně pro administrace a moduly pro správu obsahu. Při použití na veřejné části stránek pro návštěvníky budete mít aktuální jazykovou mutaci v URL a tedy nebude třeba ji nejspíše udržovat ještě v session.

Podobné články jako "Bootstrap - jazykový přepínač"

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.