Egoblog.cz - Petr Kobelka

Básník a kočka v Olomouci

Včera večer v Olomoucké redutě společnost GONG pořádala představení "Básník a kočka". Zde jsou mé dojmy a poznámky.


Ostatní | Komentáře (0) | Shlédnuto 1902 × | Vloženo: 28. ledna 2013

Něco úvodem

Do divadla chodím rád, je to mnohem zajímavější, než sledovat něco v televizi, protože každé představení je unikát, každá inscenace je jedinečná a nikdy není jedno představení podané jedním souborem stejné.

První část - mnoho povyku pro nic

Dovolil jsem si vypůjčit citát od jednoho slavného autora literárních děl. Tento titullek vystihuje vše, co chci říci, ale je třeba dodat vysvětlení, protože jej nelze chápat doslovně. První půlde začala zajímavě. Představení je inscenace o dvou hercích, včera to byli Lukáš vaculík a Kateřina Hrachovcová. Děj začínal zajímavě a scenérie byla pěkná. I když má dílo v popisu, že jde o komedii, nebylo tam mnoho humorných scén. Prakticky mi to nevadilo, co ale bylo problémové, bylo pokračování od začátku do přestávky.

Celé představení bylo rozděleno na dvě části, zhruba po 1 hodině na každou půlku. V první části asi půl hodina do přestávky byla ale velice, velice, nudná. Neustále se opakoval 1 motiv tisíckrát dokola. Nikde žádný vývoj děje, nikde nic, co by doplnilo motiv. Stále dokola opakování jednoho a toho samého. Osobně jsem myslel, že usnu. To se mi skoro podařilo. Naštěstí to přerušila přestávka.

Po drobném občerstvení jsme pokračovali v druhé části.

Druhá část - pořád to samé

Bohužel, dějově byla druhá část obdobná té první. Za co chci vzkázat díky je to, že druhá půle byla mnohem lépe podána a zahrána. Vůbec se mi nechtělo spát a druhá hodina utelka jako voda v řece. Nevím jestli to bylo tím, že herci mají druhou půli lépe zvládnutou, nebo slyšeli komentáře v kuloárech divala, nebo si všimnuli, že více než málo lidí se po přestávce již nevrátilo. Druhá půlka měla spád.

Ve výsledku mohu hodnotit celé představení průměrně. Možná je to tím, že spíše chodím na velká představení a ne na malé inscenace.

Petr Kobelka | Egoblog.cz | Tvorba www stránek - www.petrkobelka.cz

Petr Kobelka
Autor je zkušeným web developerem a programátorem s více než 10 letými zkušenostmi. Pracuje jako programátor pro známou Olomouckou společnost zabývající se tvorbou internetových a intranetových řešení. Spolu se zaměstnáním pracuje na volné noze a zabývá se tvorbou internetových stránek. Ve volném čase rád fotí, jezdí na kole, plave a cestuje.

Komentáře

E-mail je potřeba pouze pro vygenerování Gravataru!

Oups, žádné komentáře? Buďtě první !!!

Blog píše Petr Kobelka

Petr Kobelka - egoblog.cz

Žádám všechny, kteří mají zájem vkládat komentáře, aby se řídili pravidly NETikety. Komentáře, porušující tato pravidla můžou být bez varování smazány.